Pracovní stůl, díky kterému se i v práci budete cítit jako doma!

Ještě před pár lety představovala fyzická práce něco, co prováděla většina z nás. V současnosti je však trend stále otevřenější směrem k práci za pracovním stolem. Ještě donedávna představovala práce z pohodlí kanceláře jakousi výsadu výjimečnosti. Dnes však převládá nad tou fyzickou, a to výrazným podílem. Proto je důležité mít na pracovišti takové vybavení, díky kterému vám půjde práce od ruky. A do této kategorie spadá i pracovní stůl, který by měl být vybrán skutečně zodpovědně.

Co vám přinese kvalitní pracovní stůl?

Pracovní stůl v různých výškách
Správné sezení za pracovním stolem je důležité

O tom, že v práci trávíme téměř 1/3 z našeho dne asi netřeba mluvit. Když se však na to podíváme z jiného hlediska, skutečně to není málo. Proto byste se měli na pracovišti cítit příjemně. I když pohodu výrazně ovlivňují lidé, jakými jsme obklopeni a naše pracovní náplň, zpříjemnit nám tyto chvilky dokáže i kancelářské vybavení. Ak chcete, aby vám pracovní doba skutečně odsýpala, měli byste mít k dispozici tak kvalitní pracovní stůl, jakož i pracovní stoličky. Když se však na to podíváme z jiného hlediska, není pochyb o tom, že každý z nás je jiný a do určitě míry jsou rozdílné i naše potřeby. A to i v případě výběru správného pracovního stolu. Někdo je vyšší, jiný zase nižší a právě kvůli tomu by se měl výběr pracovního stolu zaměřovat právě na toto kritérium. Pracovní stůl by měl mít výšku 70 až 75 centimetrů. Jak však vybrat pracovní stůl tak, aby vyhovoval každému, kdo se za něj usadí? Nejlepší volbou jsou v současnosti polohovatelné pracovní stoly. Dopřej vám vše, co budete potřebovat. Nastavitelné pracovní stoly vám také přinášejí i určitý uživatelský komfort. Když budete potřebovat upravit výšku, jednoduchým stlačením páčky si stůl nastavíte tak, jak budete potřebovat. Důležitá je i hloubka pracovního stolu. Její výběr závisí od toho, co vše při práci budete vyžadovat. Minimální hloubka pracovního stolu by měla mít 80 centimetrů. Tento prostor bude dostatečný na vše, co budete potřebovat – od počítače, klávesnice, psacích potřeb či sešitu.

Pohodlná kancelářská práce díky kancelářskému stolu

Práce za kancelářským stolem nemusí být pro vás ani pro vaše zdraví trápením. Správnou výšku pracovního stolu ocení hlavně vaše páteř. Dejte si tedy na jeho výběru skutečně záležet. Dostaví se u vás nejen harmonie na pracovišti, ale odvděčí se vám i vaše opěrná soustava. Navštivte stránku https://worklife.cz/ a vyberte si i vy z bohaté nabídky kvalitních pracovních stolů!