Nejdůležitější části úspěšné kavárny

Vybudovat si úspěšnou kavárnu, která má silné postavení a dobré jméno je v současnosti celkem tvrdý oříšek. Je to způsobeno jednak tím, že konkurence v gastroprůmysle ako takovém je opravdu silná, avšak současně i tím, že lidé mají na výběr nespočetně možností. A od toho se odvíjejí i jejich preference. Na to, jaký dojem návštěvníci z kavárny získají ovlivňuje i vybavení kavárny. Vždyť právě z psychologického hlediska je dojem důležitý! Dokáže však i okolí kavárny přispět k její oblíbenosti a ke zvýšení návštěvnosti?

Interiér kavárny je to nejdůležitější

Vybavení kavárny v průmyslovém stylu
O vybavení kavárny se poraďte s designérem

Každý má jiné preference. A na každého dobrý pocit působí něco jiného. Pokud si však člověk jde posedět s kamarády nebo s rodinou na šálek dobré kávy, pravděpodobně si místo, kam zavítá, vybírá podle toho, zda je podávána chutná a kvalitní káva, podle lokality a také jeho dojem ovlivňuje i to, v jakém prostředí si kávu vychutná. Jen málokdo zavítá do interiéru kavárny, který je zanedbaný a neupravený. O to horší je to v případě, když jsou například toalety špinavé nebo to, pokud je káva servírována do zanedbaného kávového servisu. Útulné, čisté prostory dokážou pozitivně ovlivnit psychiku člověka. Proto by si každý majitel kavárny měl dát záležet na tom, jaký je interiér. Správná kombinace barev, umístění nábytku, milá obsluha a nabídka – přesně tyto parametry vaši kavárnu předurčí na úspěch. Stále více lidí začíná navštěvovat kavárny, ve kterých si dokáží svůj volný čas vyplnit například i čtením knihy, které jsou v kavárně dostupné. Myslete tedy na to, že pohodlí vašich návštěvníků je opravdu důležité a rozhoduje o tom, zda se vrátí nebo vaši kavárna v budoucnu obejdou obloukem.

Exteriér kavárny – díky terase nebo zahradnímu posezení to bude to pravé ořechové!

Ne každá kavárna má automaticky k dispozici i venkovní prostor. Venkovní prostory, například terasy nebo zahradní sezení se využívají hlavně v letním období. Nespornou výhodou venkovních prostor je však i to, že zvětšuje prostory – do vaší kavárny se vejde více lidí. Pokud tedy budete hledat prostory, ve kterých je možné získat i venkovní prostory, neváhejte nad nimi! Určitě to oceníte tak vy, jak i vaši návštěvníci. Vždyť právě zvyšování návštěvnosti je to, co chce dosáhnout každý subjekt. 

Pro více informací o vybavení kavárny navštivte http://www.ikelp.cz/.