Elektropřevodovky – zázrak ze světa průmyslu

Průmysl představuje tu část ekonomiky, která ve většině zemích táhne ekonomiku. Průmysl lze obecně rozdělit na lehký a těžký. Do kategorie těžkého průmyslu patří například i strojírenství a automobilový průmysl, ve kterém nacházejí své široké uplatnění elektropřevodovky. Elektropřevodovky se občas objeví i v lehkém průmyslu, v porovnání s těžkým je však jejich použití zanedbatelné – těžký průmysl by bez elektropřevodovek jednoduše nedokázal fungovat. Víte, do jakých kategorií jejich lze rozdělit a kde se s nimi setkáváme pravidelně, aniž jsme si to vůbec uvědomili?

Rozdělení průmyslových elektropřevodovek a jejich použití

Elektropřevodovky jsou zázrak techniky
Podstata fungování elektropřevodovek

Průmyslové elektropřevodovky lze vysvětlit několika způsoby. Nejjednodušší je asi vysvětlení toho, že elektropřevodovky představují uzavřený systém, jehož hlavní podstata spočívá v přenášení energie do výstupního zařízení. Díky tomu elektropřevodovky dokáží měnit rychlost, moment točení a ostatní atributy, které jsou potřebné k přeměně energie. Mají široké využití a nejčastěji se dělí do následujících kategorií:

Spirálová elektropřevodovka – nejčastěji se používá v těžkém průmyslu, ve kterém je velmi oblíbená. Největší oblibě se těší při výrobě plastů, cementu či v gumárenském průmyslu. Používá se také ve více zařízeních, například v drtičkách, dopravnicích nebo v chladičích.

Koaxiální spirálová inline převodovka – ve většině případů se využívá při nejnáročnějších aplikacích. Jejich charakteristickým znakem je vysoká účinnost a dlouhá životnost, za níž stojí jejich kvalita.

Šikmé spirálové elektropřevodovky – v porovnání s ostatními elektropřevodovky má jeden charakteristický znak, díky kterému bude hned vědět, že se jedná přesně o tento typ elektropřevodovky – zakřivená souprava zubů, která je umístěna na kuželovitý povrch. Nejčastěji se s takovými převodovkami setkáme v těžebním průmyslu (například v lomech) nebo na dopravních prostředcích.

Šikmá kuželová elektropřevodovka – jsou charakteristické tím, že se velmi snadno přizpůsobí daným podmínkám. Najdeme je například při těžkých nákladech nebo jiných aplikacích, při kterých je nutná hmotnost.

Redukční převodovky na redukci závitů – používají se při pohonu těžkých strojů a zařízení. Setkáváme se s nimi v aplikacích, při kterých je třeba zvýšit rychlost. Tak, jako většina elektropřevodovek, i tyto se nejčastěji používají v těžkém průmyslu, jako například při výrobě hnojiv nebo chemikálií.

Planetová elektropřevodovka – pokud hledáte elektropřevodovky, která bude odolná, přesná a současně i funkční, je pro vás tento typ tím správným řešením.

Pokud hledáte vhodné elektropřevodovky, navštivte https://vyboelectric.cz/, kde najdete jejich bohatou nabídku pro všechny druhy aplikací. Zvyšte výkon zařízení a prodlužte jeho životnost i vy!